Parklar ve Mesire Alanları PDF Yazdır

Boztepe :  Ordu şehri Boztepe’nin yamaçlarına serilmiştir. Denizden 450m. Yükseklikte olup, ilimizin tüm güzelliklerini, Karadeniz’in muhteşemliğini Boztepe’den seyretmek doyumsuzdur. İl merkezine 6 km. asfalt yolla ulaşmak mümkündür. Yeme-içme ve dinlenme tesisleri ile ormanlık piknik alanları mevcuttur.

 

Kurul Kalesi Yerleşkesi:  Ordu Merkez Bayadı Köyü sınırları içerisindedir. Şehir Merkezine 13 km mesafede bulunur. Tarihi yerleşim yeri olup,  yapılan çalışmalar ile piknik alanı olarak  düzenlenmiştir.  Alan içinde tarihi dehliz ve su sarnıcı bulunmaktadır. Ailece piknik yapılabilir. Gezi parkurları, ankesör, oturma grupları, seyir terasları yapılmış olup, ışıklandırılmıştır. Mükemmel bir temaşa zirvesidir.Su ve WC bulunmamaktadır. 

 

Kertil Orman İçi Dinlenme Yeri: Akkuş – Niksar karayolu üzerinde Akkuş’a  1,5 km mesafede, tamamen gürgen ağaçlarıyla kaplı , deniz seviyesinden 125 km. yükseklikte bulunan mesire yeridir. Su, elektrik ve telefonu mevcuttur.

 

Gelin Kayası Mesire Yeri: Çamaş ilçe merkezindedir. İlçeye ve Karadeniz’e hakim bir tepede kurulan mesire ve dinlenme yeridir.

 

Fatsa Çamlık Mesire Yeri: Fatsa ilçesi Dolunay mevkiinde deniz kıyısında, çam ağaçları ile kaplı, lokantası, ailelerin oturabileceği ve her türlü yeme – içme ihtiyacının karşılanabileceği piknik alanı ve mesire yeridir

 

Şifa Suyu ve Mesire Yeri:  İlimiz Kabataş İlçesi merkezinde bulunan şifalı su kalp- damar, tansiyon, şeker, mide ve böbrek hastalıklarına iyi geldiği rivayet edilmektedir. Suyun bulunduğu yerde ailece piknik yapılabilecek ve dinlenilecek mesire yeri bulunmaktadır.

 

İteniçi Gezi ve Piknik Yeri:  İlimiz Korgan ilçesine 2 km mesafede, iteniçi mevkiinde  gürgen ağaçları içerisinde B Tipi,  nefis dinlenme ve piknik alanıdır.  Piknik alanının yanında bulunan yaz kış aynı soğukluğunu muhafaza eden su  buraya ayrı bir özellik ve güzellik vermektedir. Oturma grupları, ihtiyaç yerleri mevcuttur. Her türlü motorlu araç ile ulaşım sağlanabilmektedir.

 

Pösküden Şelalesi ve Mesire Yeri:  Kumru ilçesine 6 km mesafede bulunur. Burada pösküden şelaleleri, piknik alanı, balık çiftlikleri, ihtiyaç yerleri mevcuttur. Ailece görüp gezilecek yerlerimizdendir. Her türlü motorlu araçla ulaşım sağlanabilir.

 

Sayacabaşı Orman ( Çamlık) Piknik Alanı:  Ordu – Sivas karayolu üzerinde Ulubey ilçe sınırlarındadır. Ulubey ilçesine 7 km mesafede bulunan piknik alanında restoran, dağ evi ve ihtiyaçların karşılanabileceği mekanlar bulunmaktadır. Milli Parklar genel Müdürlüğüne bağlıdır.

 

Astrocumali Uzay Gözlemevi: İlimiz Ulubey ilçesinde Kadıncık köyü Ahuboğazı boğazı mevkiinde bulunan ve özel şahıs tarafından işletilen Uzay Gözlem Evi ve Restaurant bulunmaktadır

 

Asarkaya Parkı: Ünye İlçesine  4 km. mesafede Ünye-Fatsa yolu üzerinde Orman İşletme Müdürlüğümce ağaçlandırılmış mesire ve piknik alanıdır. Dokusunda barındırdığı bir çok yaban hayvanı ve bitki çeşidiyle dikkat çekmektedir. Kuş gözlemciliği ve doğa yürüyüşü için idealdir.

 

Çakırtepe  Parkı: Ünye ilçesini kuşbakışı gören parkta iki adet dinlenme tesisi ile yerli ve yabancı turistlerin ihtiyacına cevap vermektedir.

 

Gökgöl:  Gölköy İlçe merkezinde bulunan yerin altından kaynayan su ile oluşmuş doğal göldür. Suyu sodalı su özelliğindedir. Gölköy Belediye Başkanlığı tarafından çevre düzenlemesi yapılmıştır. Yeme içme yeri ve halkın dinlenmesine olanak verecek şekilde düzenlenerek hizmete açılmıştır.