TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ MUHTEŞEMDİ PDF Yazdır
Cuma, 18 Ocak 2013

Ordu Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Koroları Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından “Yeni Yıla Merhaba Konseri” Ordu Kültür Sanat Merkezi / Büyük Salonda 16 Ocak 2013 Saat:19.30’da  gerçekleştirildi.

Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Yeni Yıla Merhaba Konseri”ne , Vali Vekilimiz Sayın Salih YÜCE,Giresun Vali Yardımcısı Sayın Yüksel ÇELİK ,Ordu İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sevim GÜRDAL ve Şair-Bestekar Sami DERİNTUNA başta olmak üzere protokol mensupları ,meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz’ün kardeş okulu Şehit Ersin BACAKSIZ İlköğretim Okulu ve çok sayıda Türk Sanat Müziği dinleyicisi katıldı.

Sunuculuğunu Derya YILMAZ’ın yaptığı, Şef Engin CANDAN yönetimindeki İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Sanat Koroları Türk Sanat Müziği Konseri’nde, Ayşegül ALTUNEL, İncilâ SAĞRA, Filiz BACINOĞLU BAYRAM, Neriman ŞENEL, Songül PALAVAR, Akif BAYAZIT, Hüsnü Faruk SELİM, İzzet TEKELİ (Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Solisti), Kemal GÜLDAŞ, Muhittin YURTTAŞ, Ramiz EREN, Turgut GÜNGÖR solist olarak yer aldı.

2 bölüm halinde gerçekleşen Türk Sanat Müziği Konseri’nde koro ve solistler birbirinden güzel 18 eser seslendirdi. Ordulu sanatseverler, Türk Sanat Müziğinin unutulmaz şarkılarıyla keyifli bir akşam yaşadı.

Programda Şair-Bestekar Sami DERİNTUNA sözleri kendisine ait olan ve daha önce birçok sanatçının seslendirdiği “Yorgunum Dostlarım” şarkısını seslendirdi. Davetliler tarafından büyük alkış alan DERİNTUNA Ordu’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti.

Konser sonunda Vali Vekilimiz Sayın Salih YÜCE tarafından Şair-Bestekar Sami DERİNTUNA’ya Türk Sanat Müziği Topluluğuna verdiği katkılardan dolayı Sayın Mehmet Halis KORUR’a (OMU Korosu Şefi),Sayın Okan DOLGUNYÜREK’e (Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ritm Sanatçısı), Sayın İzzet TEKELİ’ye (Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Solisti) plaket verildi.

Koro Şefimiz Engin CANDAN’a Vali Vekilimiz tarafından çiçek takdim edildi.


 
< Önceki   Sonraki >