T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

TÜRK HALK MÜZİĞİ KONSERİ MUHTEŞEMDİ

 Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen Konsere , Vali Yardımcımız Sayın Fatih GÖRMÜŞ,İl Jandarma Alay Komutanı Sayın Şeref ÇAKMAK , Odu Rektör Yrd. Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN , Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof.Sabri YENER, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Uğur TOPARLAK, Müdür Yardımcısı Sayın Sevim GÜRDAL, Kütüphane Müdürü Sayın Bekir SEÇİL başta olmak üzere bir çok sanatsever katılmıştır. 

Sunuculuğunu A.Beyhan AYDINKAPTAN’ın yaptığı, Şef Cengiz DİLAVER yönetiminde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Türk Halk Müziği Konseri İki bölüm halinde 21 eser seslendirildi. Ordulu sanatseverler, Türk Halk Müziği’nin unutulmaz şarkılarıyla keyifli bir akşam yaşadı. 

Seslendirilen eserler şöyle; 
1.BÖLÜM 
1-Çay Benim Çeşme Benim 
Koro 
2-Fincanı Taştan Oyarlar 
Koro 
3-Karmı Yağmış Şu Harput'un Başına 
Solist: Erdal KAYA 
4-Kime Kin Ettin De Giydin Alları 
Solist: Gül Gülsen BÜYÜK 
5-Sarı Çiçek Sarartıyor Dağları 
Solist: Özden AKBAŞ 
6-Konma Bülbül 
Solist: Naci KARAKELLE 
7-Bahçeye Gel Bahçeye 
Solist: Gönül SARAÇOĞLU 
8-Pınarın Başında Desti Doldurur 
Solist: Necdet GÖZÜKAN 
9-Meşelidir Engin Dağlar Meşeli 
Solist: Mehmet YILDIZ 
10-Gine Yeşillendi Niğde Bağları 
Solist: Zeynep KUZUCU 
2.BÖLÜM 
1-El Zanneder Ben Deliyem 
Koro 
2-Şu Dalmadan Geçtin Mi 
SOLİST: Bülent GÜNDÜZ 
3-Gülistana Girerim 
Söz: Ünal YILDIRIM, Beste: Cengiz DİLAVER, Solist: Güner KURNAZ 
4-Şad Olup Gülmedim (Uzun Hava) 
Solist: Onur GÜRSOY 
5-Ayrıldım Güler Miyim 
Solist: Onur GÜROSY 
6-Karlı Dağlar Anladı 
Beste: Cengiz DİLAVER, Solist: Ümit BAYRAMİÇ 
7-Kahveyi Kavururlar 
Solist: Kenan BACAKSIZ 
8-Hüsnün Senin Ey Dilber (Gazel) 
Solist: Hülya ŞAHİN 

9-Ben Kendimi Gülün Dibinde Buldum 
Solist: Hülya ŞAHİN 
10-Yan Yaralı Yüreğim Yan 
Söz: D. Ali AKINET, Beste: Avni KAYSAL, Solist: Elif KAPUSUZ 
11-İmeceye Bellettik 
Söz: Servet YERLİ, Beste: Cengiz DİLAVER, Koro 
Koro : 1.Büşra USTA 
2.Cemile ÖZKAN 
3.Elif KAPUSUZ 
4.Gönül SARAÇOĞLU 
5.Gül Gülsen BÜYÜK 
6.Güner KURNAZ 
7.Hülya ŞAHİN 
8.Nuran KAŞIKÇI 
9.Nursel TEPE 
10.Neşe TÜRKYILMAZ 
11.Pervin DEMİREL 
12.Selma YILMAZ 
13.Sevgi ÖZTÜRK 
14.Yasemin AKÇA 
15.Zeynep KUZUCU 
16.Alaatin ÖZTÜRK 
17.Bülent GÜNDÜZ 
18.Erdal KAYA 
19.Hasan TÜRKMEN 
20.Kenan BACAKSIZ 
21.Mehmet YILDIZ 
22.Murat GÜRSOY 
23.Onur GÜRSOY 
24.Ümit BAYRAMİÇ 
25.Yusuf AYDEMİR 
26.Zekeriya ALTAY 
SAZLAR : 1.Abdullah SARAÇOĞLU -Bağlama 
2.Ayhan DUMAN ..........Bağlama 
3.Ayhan YILMAZ ..........Bağlama 
4.Evren KUZUCU .........Bağlama 
5.Mehmet ÖZTUNÇ ......Bağlama 
6.Naci KARAKELLE .......Bağlama 
7.Necdet GÖZÜKAN ......Bağlama 
8.Osman AKBAŞ ..........Bağlama 
9.Özden AKBAŞ ..........Bağlama 
10.Yalçın DUMAN ........Bağlama 
11.Emirhan SOYTÜRK ...Kabak Kemane 
12. Yunus Emre Özmen -Kaval 
13.Uğur ÖZTÜRK ........ Ritm Saz